Shqiptarja e nominuar për VMA, Ava Max publikoi projektin e saj të ri

Shpërndaje

“Sweet but Psycho”, quhet kënga e saj e cila e ka zënë vendin e dytë në top listat e muzikës së Britanisë së Madhe.

Ajo është shqiptare e lindur në Wisconsin të Shteteve të Bashkuara, dhe nofkën e ka Ava Max.

E pikërisht kjo këngë e nominoi për herë të parë për MTV Video Music Aëards, pjesë e kategorisë ‘Artisti i ri më i mirë’.

Ndonëse ky është një zhvillim i rëndësishëm për karrierën e 25 vjeçares, gara në këtë kategori paraqitet e fortë për shqiptaren, pasi të nominuar janë Billie Eilish dhe Lil Nas X

Ditë më parë ajo paralajmëroi që do të publikojë dy projekte muzikore përnjëherësh duke shkruar në Instagram, “Dy këngë për dy ditë”.

Ajo sapo ka publikuar projektin e parë nga ata që paralajmëroi dhe quhet “Freaking me out”. /Prive.al

VIDEO