Vijon aksioni për çlirimin e plazheve nga zaptuesit, Rama: Hajt shnet edhe ti (Video)

Shpërndaje

Task Forca e Turizmit dhe strukturat përgjegjëse për menaxhimin e sezonit turistik 2019 po punojnë për lirimin e hapësirave publike të plazheve, duke ia rikthyer ato qytetarëve.

Kryeministri Edi Rama ka publikuar sot disa pamje ku shfaqet largimi i shezlonëve në zonën e zaptuar në mënyrë të kundraligjshme.

“Hajt shnet edhe ti”, shkruan Rama duke publikuar rezultatet e një tjetër aksioni të ndërmarrë gjatë ditës së sotme.