Kasami: Pushteti nuk është kredibil, duhen zgjedhje të parakohshme

Shpërndaje

Zhvillimet e fundit politike në vend i ka komentuar kreu i partisë Lëvizja Besa Bilall Kasami, në intervistën për emisionin “10 Minuta” të TV21. Ai thotë se skandali në Prokurorinë Publike Speciale, është dështimi dhe dëshpërimi më madh i qytetarëve të Maqedonisë së veriut dhe kjo do ti kushtoj vendit në aspiratat e më tejshme në rrugës e saj në BE dhe NATO. Kreu i BESËS, Kasami tha se tani është koha për zgjedhje të parakohshme parlamentare, se qytetarët e kanë humbur besimin këtij pushteti.

Intervista e plotë me kryetarin e Lëvizjes Besa, Bilall Kasami: VIDEO KËTU