LAJMI I FUNDIT: Kryeministri Kurti heq taksën ndaj Serbisë për lëndën e parë (LIVE)

Shpërndaje

Kryeministri Albin Kurti ka njoftuar se do ta heq taksën ndaj Serbisë.

“Si Qeveri e Kosovës do të marrim vendim që nga 15 mars të hiqet tarifa për lëndën e parë nga lënda e parë që importohet nga Serbia në Kosovë. Ftojmë Serbinë që si pergjigje të zotohet që do ta ndërpres fushatën për çnjohen ndaj Kosovës dhe të heqjen e barrierave jo tarifore ndaj Kosovës”, tha Kurti.