Humanisti Halil Kastrati ia nisi: Aksion i madh humanitar!

Shpërndaje

Humanisti i Shoqatës Bamirëse “Jetimat e Ballkanit”, Halil Kastrati për gjendjen e rëndë që e ka kapluar njerzimin me virusin corona, sot ka nisur një aksion të madh humanitarë, njofton ALBAZONE MEDIA.

Postimi i plotë:

Aksion i madh!

Ne sot filluam me aksion te madh humanitar

Aksioni do te vazhdoje çdo dite neper familjet nevojtare ne krejt komunat e Kosoves, sot kemi filluar me familjet qe jane te regjistruara ne kuzhinen tone – Prizren

Stafi jone eshte i pergaditur me te gjitha masat mbrojtese per te arritur tek te gjitha familjet nevojtare

Lusim Zotin qe sa me shpejte te kalon kjo gjendje, te na e lehteson punen dhe ti shperblen bamiresit

O Zot ruaje popullin tone dhe mbare njerzimin