Koronavirusi/ “Mbi 1 mijë mjekë e infermierë dalin vullnetarë…” Rama: Do të kenë shpërblim 1 mijë euro

Shpërndaje

Kryeministri i vendit, Edi Rama me anë të një deklarate në Facebook ka bërë me dije se thirrje se ministres Ogerta Manastirliu i janë përgjigjur mbi 1 mijë mjekë dhe infermierë të cilët kanë dalë vullnetarë për të luf*tuar koronavirusin.

Rama ka deklaruar se të gjithë vullnetarët do të përfitojnë bonusin prej 1 mijë eurosh.

“Thirrjes së Ogertës për të shërbyer vulnetarisht 497 mjekë dhe 617 infermierë. Të rrëqeth mishin. Mbi 1000 gra e burra janë gati të sakrifikojnë për të shëruar plagë. Të gjithë mjekët dhe infermierët paga e marsit do të jepet me një bonus prej 1000 eurosh do të vazhdojë deri në përfundimin e kësaj luf*te. Edhe të gjithë atyre që do të thirren në front. Edhe vullnetarëve. Si pas tërmetit edhe në këtë situatë. Vetëm i shajmë mjekët me lloj lloj komentesh.” tha Rama.