Kurti me anë të një videoje tregon se si do të ringjallet ekonomia në Kosovë pas koronavirusit

Shpërndaje

Kryeministri i vendit Albin Kurti ka treguar se Ministria e Financave dhe Transfereve është duke e përpiluar një plan emergjent të ndërhyrjeve për ndërmarrjet më të goditura nga situata e koronavirusit.

Përmes një video që e ka publikuar në llogarinë e tij në Facebook, Kurti po ashtu ka treguar se po punohet për një mbështetje fiskale, menjëherë pas përfundimit të situatës në mënyrë që menjëherë të ringjallet ekonomia në vend.