Kurti shkon nesër te Thaçi, por si kryeministër në detyrë

Shpërndaje

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, e ka konfirmuar se nesër do t’i shkojë në takim presidentit Hashim Thaçi.

Ai ka thënë se në takimin e nesërm do të shkoj si kryeministër në detyrë.

“Këshilltarët e mi ligjorë e kanë pasur për detyrë ta vlerësojnë ftesën e presidentit, dhe sugjerimi i tyre është që të shkoj në takim nesër. Unë do të shkoj si kryeministër në detyrë” tha Kurti