Nga Tirana, në Dibër e Korçë, Rama publikon videon e operacionit humanitar: Ja sa familje u ndihmuan sot me ushqime e ilaçe

Shpërndaje

Kryeministri Edi Rama shkruan në “Facebook” se vijon shpërndarja e ndihmave në mbarë vendin, për shkak të situatës së krijuar nga koronavirusi.

Duke publikuar një video nga operacioni humanitar, Rama jep thekson se janë ndihmuar sot me ushqime dhe barna mjekësore 8365 familje.

Postimi i Ramës:

🔴 SOT JANË NDIHMUAR ME USHQIME E BARNA MJEKËSORE 8,365‬ FAMILJE SHUMË NË NEVOJË DHE PENSIONISTË TË VETMUAR: