Pajaziti: BDIja po mban peng administratorët shqiptarë

Shpërndaje

Sekretari i departamenteve pranë Lëvizjes BESA, Binas Pajaziti sonte ka qenë i ftuar në emisionin ‘Argument’ në TVM2, ku ka folur rreth koalicionimit mes LSDM-së dhe BESËS dhe synimin e tyre për zgjedhjet e 12 prillit.

Gjithashtu Pajaziti foli edhe për dështimet dhe dëmet e BDIsë në pushtet, duke vënë theksin tek problematika e administratorëve shqiptar.

Sipas Pajazitit, administratorët shqiptarë po keqpërdoren dhe po mbahen peng nga BDIja, duke mos i avancuar dhe duke i shfrytëzuar për zgjedhje.