Shqipëria merr pajisje mbrojtëse për pacientët dhe mjekët, Rama: Lasgushi u ngarkua në Stamboll

Shpërndaje

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se Shqipëria po merr nga Turqia mjete mbrojtëse për personelin shëndetësor.

Përmes një statusi në ‘Facebook’, ai bën me dije se aeroplani i ‘Air Albania’ me emrin ‘Lasgushi’ ndodhet në Stamboll, ku po merr mjetet mbrojtëse.

Pak ditë më parë Rama kontaktoi dhe me presidentin e Turqisë Erdogan, ndërsa ky i fundit i kishte garantuar ndihma në raste nevoje.

‘Lasgushi në këtë çast duke u ngarkuar në Stamboll me armë për mbrojtjen e jetës së pacientëve dhe mjekëve tanë’, shkruan Rama.