Vëllai i Gani Gecit godet Thaçin dhe Mustafën: E gjithë politika shqipëtare në luftë për ta djegur dhe ndarë Kosovën e jo Albinin dhe Vjosën

Shpërndaje

Vëllau i Gani Gecit, Halili ka godit rëndë Isa Mustafën dhe Hashim Thaçin, përcjell ALBAZONE MEDIA.

Postimi i plotë i Halil Gecit:

E gjithë politika shqipetare në luft për ta djegur dhe ndarë Kosovën e jo Albinin dhe Vjosen.

Ka qenë e ditur që nga fillimi se treshja e LDK-s kurrë nuk kan qenë e gatshme për ta ndertuar kualicionin me VV-n.
Por nga presioni i elektoratit të LDK-s që e kishim mbështetur Vjosen për Kryeminister,e bënë kualicioni për ta prishur sa më shpejt që është e mundur!

ISA mezi priti të zenë shkas për prishje me arsytimin se VV- ja dhe Albini janë kundër Amerikes…!

Albini mos të friksohet doli faqebardhë së paku u bë barrier kundër ndarjes.
Largimi i kësaj qeverie nuk është asgjë më shumë veq heqja qafe e pengusve të ndarjes, me miratimin e këtij mocioni LDK-s dhe Ises i ka mbetur në dorë peshqeshi.
Albini e mori furken e Ises ja dha Leshin.

Gjithashtu edhe Vjosa nga LDK mori peshqeshin.

Vjosa mori furken
LDK-ja në zgjedhjet e ardhshme do ta marri leshin!

Së shpejti në zgjedhjet e ardhshme që po shihen në horizont,
LDK do e merr peshqeshin e merituar.

Elektorati i LDK-s e ka mbështetur Vjosa Osmanin si kandidate për kryeministre dhe votat që ka marrur LDK në emër të Vjoses, nuk do ti marri neser ata që sot po e mbshtesin Thaçin e po e tradhetoin kualicionin do të denohen rëndë nga elektorati i lodhur i LDK-s…!?

mocioni për ta rrëzuar Qeverin është në kulmin e poshtersive që ka bërë,dhe bënë, shqipetaria për shtetin.