Xhandarmëria serbe hyn në territor të Kosovës, banorët e Kamenicës thirrje për Kurtin (Video)

Shpërndaje

Banorët e fshatrave kufitare të Komunës së Kamenicës kanë regjistruar pamje në të cilat sipas tyre xhandarmëria serbe ka kaluar kufirin dhe kanë hyrë brenda territorit të Kosovës.

Nga një video e banorëve të këtyre fshatrave, si Karaçeva, dëgjohen duke përmendur emrin e Kryeministrit Albin Kurti dhe thirrjen ndaj tij që të mos i prishë raportet me SHBA-në, njofton Klan Kosova.

Në këtë zonë kufitare edhe në të kaluarën ka pasur raportime për natyrën e njëjtë të problemit.

Video e mëposhtme ka ardhur në Klan Kosova nga një qytetar: