Zyrtarja e larguar nga Nisma mohon se kaloi në VV: Do ta përkrahi Kurtin dhe Osmanin

Shpërndaje

Ish-kandidatja e Nismës Socialdemokrate Egzona Muharremi, ka braktisur këtë parti pas rrëzimit të Qeverisë së Albin Kurtit.

Por, ajo ka mohuar të ketë kaluar në Lëvizjen Vetëvendosje, përcjell TopNews.mk.

Egzoba Muharremi, përmes një postimi në Facebook, ka thënë se do të përkrah Albin Kurtin dhe Vjosa Osmanin, por që ajo nuk është anëtarësuar në asnjë subjekt politik.

“Në asnjë vend nuk kam thënë se do kaloj në Vetëvendosje. Nëse kaloj e bëjë në mënyrë pubilike. Unë qëndroj prapa fjalëve të mia, do e përkrahi Albinin dhe Vjosën, por nuk jam anëtarësuar në asnjë subjekt politik”, ka shkruar ajo.

Postmi i plotë i Egzonës: