Hoxha: Mos i harrojmë arsimtarët si heronj të kësaj situate

Shpërndaje

Sekretari i përgjitshëm i Lëvizjes BESA, Arjanit Hoxha sonte ka qenë i ftuar nëpërmjet lidhjes me Skype në emisionin Click Plus në TV21 ku ka folur rreth menaxhimit me pandeminë në Maqedoninë e Veriut, rreth mësimit online dhe zgjedhjeve që priten të mbahen pas përfundimit të gjendjes së jashtëzakonshme.

Hoxha deklaroi se përveç mjekëve, policëve si heronj të vërtetë të kësaj situate, mos i harrojmë edhe arsimtarët të cilët kanë luajtur një rol të jashtëzakonshëm në këtë situatë.