LSDM për incizimin e Mickoskit: Çulev doli në mbrojtje të shefit të tij

Shpërndaje

Partia maqedonase në pushtet LSDM, ka dalë kundër ministrit teknik për Punë të Brendshme Naqe Çulev, në lidhje me datën e incizimit të kryetarit të VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski, në një qendër fitnesi.

Nga LSDM thonë se Çulevi është vendosur mbi ligjin, në mënyrë që sipas tyre ta mbrojë Hristijan Mickoskin.

“Data e rastit është kyçe për të konfirmuar nëse Mickoski, nën shoqërinë e komandantit të njësitit ‘Tigrat’ dhe një tjetër polic, kanë vizituar një palesër gjatë kohës kur ka qenë në fuqi ndalesa për shkak të coronavirusit. Ky fakt është i rëndësishëm që opinioni të jetë saktë i informuar për këtë ngjarje”, thonë nga LSDM.

Ndryshe ditëve të fundit në rrjetet sociale u publikua një video e kryetarit të VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski, i cili shihej në një palestër.