Thaçi i drejtohet Kurtit përsëri: Dërgo emrin e mandatarit ose shumë shpejt propozoj kandidatin e ri për Kryeministër (Dokument)

Shpërndaje

Presidenti Hashim Thaçi i është drejtuar për herë të tretë Kryeministrit në detyrë Albin Kurti që në cilësinë e Kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje t’ia dërgojë emrin e kandidatit të ri për sheh të Qeverisë.

Përndryshe Thaçi ka thënë se shpejt do të detyrohet ta nxjerr propozimin sipas Kushtetutës dhe në koordinimin me subjektet tjera politike në vend, njofton Klan Kosova.