Veseli: Asnjë deputet i PDK nuk voton qeveri të mashtrimeve, kërkojmë zgjedhje pas pandemisë

Shpërndaje

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka deklaruar sot nga Hani i Elezit se asnjë deputet i PDK nuk do të voton qeverinë e ardhshme që pritet të formohet nga LDK, AAK, Nisma dhe minoritetet.“Asnjë deputet i PDK nuk voton qeveri të mashtrimeve. LDK dhe VV janë përgjegjëse përkëtë gjendje të krijuar dhe ato duhet të gjejnë zgjidhje. Ne kërkonmë që vendi të shkonë në zgjedhje të reja demokratike pas pandemisë”, tha lideri i PDK, Kadri Veseli.