Basha mbledh qindra njerëz në Durrës, tmerrohet Manastirliu: Kjo mund ti rrisë numrat përtej parashikimeve

Shpërndaje

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka reaguar pas publikimit të pamjeve nga Partia Demokratike të takimit të kreut të PD-së Lulzim Basha, me qindra qytetarë dje në Durrës. Manastirliu e cilëson si shfaqje ekstreme që rrezikon jetën e njerëzve, të cilët duket se nuk i kanë respektuar rregullat e disntacimit social.

Reagimi i plotë: Si ministre e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale jam e tmerruar nga kjo shfaqje ekstreme papërgjegjshmërie, në kushtet e hapjes, kur më shumë se kurrë njerëzit duhet të respektojnë rregullat e mbrojtjes nga COVID-19, sepse ekspozimi është i madh!

Si mund të jepet kjo shfaqje dhe cili lider në botën e sotme jep këtë shembull thjesht për interesin e vet politik?!

Zoti Basha mund t’i thotë të tëra ato që ka për të thënë, pa vënë në rrezik shëndetin e njerëzve në këtë formë ekstreme papërgjegjshmërie. Numrat e rritur janë efekt i parashikuar i hapjes. Por kjo ngjeshje njerëzish për qëllimet e një njeriu mund t’i rrisë numrat përtej parashikimeve më negative dhe kostoja mund të bëhet marramendëse!

U bëj thirrje qytetarëve të mos bien pre e kësaj papërgjegjshmërie të pajustifikueshme dhe zotit Basha të mos i faturojë njerëzve e vendit, koston e papërballueshme të luftës së tij të dëshpëruar për pushtet!