Katari dhuron për Shqipërinë 10 ton maska dhe veshje mbrojtëse (Foto)

Shpërndaje

10 ton maska e veshje speciale për t’u mbrojtur nga koronavirusi kanë mbërritur në vendin tonë.

Kjo ishte një dhuratë nga Katari, ndërsa ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu i falenderoi autoritetet në “Facebook”.

“Një tjetër gjest solidariteti nga shteti i Katarit për vendin tonë.

10 ton materiale të mbrojtjes personale, maska, mbrojtëse për fytyrën, syze dhe veshje speciale kanë mbërritur sot në aeroportin “Nënë Tereza”, në ndihmë të mjekëve në vijën e parë, për përballimin e #COVID19. Mirënjohje shtetit të Katarit për mbështetjen e pakursyer për Shqipërinë në ditë të vështira.