A do të bëjë koalicion me LSI-në? Ja si përgjigjet Rama

Shpërndaje

Kryeminsitri Edi Rama i ftuar në një studio televizive ka folur për zhvillimet e fundit politike, por dhe për zgjedhjet e ardhshme.

Ai është pyetur nga gazetarja nëse do të ketë ndonjë koalicion me LSI-në në zgjedhjet e ardhshme, Rama ka qenë mjaft i prerë duke thënë që nuk do të ketë.

A i qendroni asaj shprehjes tuaj kurrë mos thuaj kurrë? A do të ketë një koalicion PS-LSI?

Rama: Jo…