BDI-ja koordinohet me VMRO-në, antarët e tyre në KSHZ bojkotojnë mbledhjen

Shpërndaje

BDl duket se ka filluar koordinimin me partinë opozitare VMRO DPMNE në KSHZ.

Burime të Zyrtare.net, në KSHZ njoftojnë se pikërisht pas koordinimit mes anëtarëve të VMRO dhe BDl-së, sot këta të fundit kanë bojkotuar mbledhjen e thirrur të këtij insititucioni.

Kujtojmë që tashmë pas përfundimit të gjendjes së jashtëzakonshme kanë filluar të rrjedhin afatet për organizimin e zgjedhjeve të shtyera për shkak të pandemisë.