Gjendet i vde.kur tupanxhiu i njohur kosovar, Behar Morina. Policia: U gjet i va.rur në litar

Shpërndaje

Është gjetur i vd*ekur një person në Gjakovë. Personi në fjalë është Behar Morina, një ndër tupanxhijtë më të njohur në Kosovë.

Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë, Nysret Xhurkaj.

Sipas Policisë, vikt*ima është gjetur në një shtëpi të pa banuar në fshatin Moglicë.

“Rreth orës 20:30 minuta, policia në Gjakovë ka pranuar një informim se në fshatin Moglicë të komunës së Gjakovës, në një shtëpi të pa banuar është një person i va*rur në litar. Patrulla policore së bashku me shërbimin mjekësor i janë përgjigjur vendit të ngjarjes dhe mjeku kujdestar ka konfirmuar vd*ekjen e tij. Personi i vd*ekur B. M., është nga Gjakova dhe i moshës rreth 38 vjeçar”, tha Xhurkaj.

Xhurkaj tha se lidhur me rastin është njoftuar prokurori kujdestar për ndërmarrjen e veprimeve të mëtutjeshm