Gostivar, nga për.leshja njëri përfundon në spital, tjetri në polici

Shpërndaje

Gjatë ditës së djeshme në Gostivar në rrugën “Ilindenska”, zyrtarët policorë kanë privuar nga liria personin me iniciale E.I. 34 vjeçar nga fshati Çergran i Gostivarit, i cili pas një për*plasje verbale me një mjet të fortë ka goditur dhe shkaktuar disa pla*gë në trup personit B. A. 37 vjeç nga po i njëjti fshat.

B.A. menjëherë është dërguar në Spitalin e Gostivarit ku i është dhënë ndihma mjekësore.

Ndërsa E.I. është privuar nga liria dhe mbajtur në stacionin policor në Gostivar, dhe pas dokumentimit të plotë të rastit ndaj tij do të ngritët padi adekuate.