Hoxha: Me Besën në qeveri nuk do të ketë komisione njëetnike (Video)

Shpërndaje

Sekretari i përgjithshëm i Lëvizjes Besa, Arjanit Hoxha, është gjendur përballë analistëve politik në emisionin debativ ‘Click plus’ në Tv21 ku ka folur rreth aktivitetit politik në fushatën zgjedhore të partisë dhe koalicionit LSDM – Besa.

Xhaferi mes tjerave në lidhje me vlerësimin se a e bën Lëvizjen Besa parti kombëtare pasi ka bërë koalicion me një parti maqedonase, është përgjigjur se bartësit e listave në zona të ndryshme me banim shqiptarë, janë shqiptarë.