Kasami fushatën e nis nga Zajazi i Ali Ahmetit

Shpërndaje

Fushata zgjedhore edhe zyrtarisht fillon ditën e mërkurë dhe partitë politike po bëjnë përgatitjet e fundit.

Sela do e nis nga Manastiri ndërsa BDl do e nisë nga Prespa.

Siç mësojmë ekskluzivisht, Lëvizja BESA me liderin e saj Bilall Kasami fushatën do ta fillojë nga Zajazi, bastion ky i BDl-së tash e sa vite.

Gara politike pritet të jetë e nxehtë, ku më 15 korrik qytetarët do t’ju drejtohen kutive të votimit për të zgjedhur qeverinë e re.