Koalicioni ASH-AA, prezantuan kornizat e programit zgjedhor

Shpërndaje

Koalicioni Aleanca për Shqiptarët- Alternativa (SSH-AA) prezantuan kornizat e programit zgjedhor, duke thënë se nuk do të garojnë në zgjedhjet e 15 korrikut me ëndrra, por me projekte konkrete për të çrrënjosur pabarazitë në shoqëri. Kreu i ASH-së, Zijadin Sela dhe ai i Alternativës, Afrim Gashi thonë se janë bashkuar për ta luftuar krizën ekonomike e në veçanti gjendjen e rëndë ekonomike të shqiptarëve.