Tërmet në Shqipëri

Shpërndaje

Një lëkundje toke ka ndodhur në Tiranë pak minuta më parë.

Bëhet fjalë për një tërmet 3.4 shkallë dhe me thellësi 8 kilometra.

Epiqendra e tërmetit tërmetit është regjistruar në 9 km në veri të Shijakut. Shqipëria në nëntorin e vitit të kaluar ishte përballur me një tërmet katastrofal.