Ziadin Sela: Ali Ahmeti dhe BDl bëhen shqiptarë të mëdhej kur ngelin vetëm!

Shpërndaje

Kryetari i Aleancë për Shqiptarët Ziadin Sela sonte ishte mysafir i gazetares Arta Tahiri në emisionin Rruga Drejt Alsat-M, njofton ALBAZONE MEDIA.

Kreu i ASH-së duke komentuar zhvillimet e fundit politike, situatën me pandeminë, datën e mundshme për zgjedhjet etj, z. Sela ka deklaruar se BDl-ja janë shqiptarë fakultativ sepse në zgjedhje lokale sju pengon të radhiten me Lube Boshkovskin për të fituar shqiptarët, dhe ne zgjedhjet presidenciale u radhiten pas Pendarovskit, ndërsa sot kur ngelen vetëm në zgjedhjet parlamentare bëhen shqiptarë të mëdhej.