Erëra të forta me shi shkaktojnë dëme në Prishtinë, flet Shpend Ahmeti

Shpërndaje

Shiu i rrëmbyeshëm i cili ka rënë mbrëmjen e së enjtes ka shkaktuar edhe dëme në rrugët e kryeqytetit.

Sipas fotografive të publikuara shihet se era e fortë ka rrëzuar edhe drunjtë në afërsi të sheshit “Nënë Tereza” në kryeqytet.

Në lidhje me këtë ka reaguar edhe kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti i cili ka bërë thirrje që qytetarët të kenë kujdes.

Ahmeti ka njoftuar se në terren janë edhe ekipet për sanim dhe ka lutur qytetarët që për emergjenca të thërrasin Komunën e Prishtinës.

“Kemi dëme në qytet nga erërat e fortë. Lusim qytetarët të kenë kujdes dhe për çdo emergjencë të thërrasin në Komunë në 080012233. Ekipet janë në terren për sanim”, shkruan Ahmeti në Twitter./telegrafi