Halil Kastrati: U nisën 10 shtëpi të reja në komunën e Podujevës

Shpërndaje

Bamirësi i Shoqatës “Jetimat e Ballkanit“, Halil Kastrati në një postim në facebook njofton se janë nisur 10 shtëpi të reja në Podujevë, njofton ALBAZONE MEDIA.

Postimi i plotë:

U nisen 10 shtepi te reja ne komunen e Podujeves

Perhajr nisja e shtepive 😊

Raste te renda e histori te ndryshme ne familjet qe i vizituam sot😢

Para disa jave nenshkruam memorandum bashkepunimi me komunen e Podujeves per ndertimin e 26 shtepive te reja per familje nevojtare

Sot filloj realizimi i ketij projekti ku i vizituam 10 familje dhe ju kumtuam lajmin se po behen me shtepi te re
Theksojme qe per çdo shtepi komuna partecipon me shumen prej 5 mije euro ndersa pjesen tjeter donatoret permes shoqates sone

Bashke me ne ne aksionin e sodit ishte edhe kryetari ne detyre i komunes se Podujeves z. Nexhmi Rudari

16 shtepi te tjera do te nisin diteve ne vazhdim

Bamires Zoti kurr mos ju humbte