Kreu i BFI-së Shaqir Fetahu i infektuar me Kovid-19

Shpërndaje

Ushtruesi i detyrës (u.d.)Kryetar i Bashkësisë Fetare Islame në Republikën e Maqedonisë së Veriut, Shaqir Fetahu ka rezultuar pozitiv me Kovid-19. Këtë e ka bërë të ditur vetë Fetahu përmes një postimi në rrjetet sociale. Fetahu më tej ka shkruar se ndjehet mirë dhe se u përmbahet të gjitha rekomandimeve të mjekëve.

Statusi i plotë i Fetahut

“Duke pasur kujdes për familjen time, bashkëpunëtoret e mi, si dhe të gjithë besimtarët dhe qytetarët, vendosa që të bëjë testin për Covid 19, i cili më rezultoi pozitiv. Momentalisht, gjithçka është normale pa ndonjë simptom problematik. U qëndroj preciz rekomandimeve mjekësore dhe jam në kurim shtëpiak. E konsideroj veten si i i sprovuar nga i Madhi Zot. Apeloj te të gjithë qytetarët që të jenë të kujdesshëm dhe t’u përmbahen rekomandimeve të organeve kompetente. Të gjitha organet e BFI e RMV janë në hovin e përgatitjeve maksimale për Festën e Kurban Bajramit. Andaj, me këtë rast përzemërsisht uroj të gjithë besimtarëve Festën e Madhe të Kurban Bajramit, me lutje Allahut Fuqiplotë që t’i pranoj në mëshirën e Tij. Zoti ju bekoft. ( u.d. Reisul Ulema h.hfz. Shaqir ef. FETAHU)