Zaev konsultohet me Kasamin rreth mundësive për koalicionim, me BDl ose ASH?!

Shpërndaje

Kreu i LSDM-së Zoran Zaev, siç mëson ALBAZONE MEDIA është konsulltuar me kreun e Lëvizjes BESA, Bilall Kasami në lidhje me kombinatorikat për formimin e qeverisë së re.

Siç mësohet, Zaev ka biseduar me Kasamin dhe janë dakorduar që krijimi i institucionëve është më se i nevojshëm, edhe për shkak të krizës me Covid-19.

Më tej, siç mësohet nga këto burime është diskutuar edhe për përfshirjen e partive tjera në qeveri me BDl-në apo ASH-në.

Ndryshe, Zaev paralajmëroi se pas dy gushtit vendi do të ketë qeveri të re.