Ziadin Sela: Haraçina është simbol i ndryshimeve dhe kthesave të mëdha

Shpërndaje

Koalicioni Aleanca dhe Alternativa sonte kanë mbajtur tubimin e para fundit në Haraçinë në një atmosferë festive dhe të ngrohtë është pritur Lideri i Aleancës Ziadin Sela dhe Afrim Gashi i Alternativës.

Sela para Haraçinasve ka folur për programin dhe vizionin politikë të Koalicionit ASH-AA duke nënvizuar se Haraçina gjithmonë ka qenë promotorë i ndryshimeve dhe vendi ku kanë ndodhur kthesat e mëdha.

Sela tha: Nuk kam as pikën e dyshimit se më 15 korrik Haraçina do të kthej dinjitetin dhe do të marrë vendin e sajë të merituar,këtu kanë ndodhur shum kthesa dhe ndryshime në periudha të rëndësishme historike.

Prania juaj kaq masive sonte këtu e dëshmon qartë se ju tani më e keni ve ndosur që të bëni ndryshimin dhe ju ftojë që këtë fitore të madhe të Koalicionit “Tash është Koha” ta vulosim pikërishtë në Haraçinë,për shkak edhe të simbolikës që ka Haraçina.

Më tej Sela shtoi se në Haraçinë ska mundur të pikë kafe as Lubja e sdo të pijë as Zorani, sepse Haraçina shqiptare ka qenë dhe ashtu do të mbetet përgjithmonë.

Tubimi i fundit i Koalicionit “Tash është koha” do të mbahet nesër me fillim në ora 20:00 para godinës së Qeverisë në Shkup.