ASH: Qytetarëve po u mbaron durimi, shtrenjtimi i rrymës sjell destabilitet

Shpërndaje

Aleanca për Shqiptarët edhe njëherë shpreh shqetësimin dhe kundërshtimin e saj ndaj rritjes së çmimit të energjisë elektrike, në një kohë ku për shkak të pandemisë Maqedonia e Veriut është edhe më e varfër se më përpara!

Ne përkrahim me vendosmëri protestat e qytetarëve dhe i bëjmë apel organeve kompetente që: Menjëherë të kthejnë tarifat e dikurshme përndryshe kjo situatë mund të provokojë destabilitet sepse popullit po i mbaron durimi!

NËSE NUK NDIHMONI DOT TË KALOHET KRIZA E PANDEMISË, TË PAKTËN MOS PRISHNI PUNË! BOLL MË!

Aleanca për Shqiptarët
12.08.2020