Filloi takimi Ahmeti-Zaev, pritet arritja e marrëveshjes për qeverinë e re

Shpërndaje

Nisi takimi i paralajmëruar, Ahmeti dhe Zaevi arritën në Klubin e deputetëve. Në takimin e sotëm pritet marrëveshje përfundimtare për formimin e një koalicioni qeveritar në Maqedoninë e Veriut.

Siç kumtuan dje LSDM dhe BDl, është arritur marrëveshje serioze mes dy partive në negociatat për formimin e qeverisë maqedonase.