LAJMI I FUNDIT: Qeveria e re, Zaev takoi Bilall Kasamin

Shpërndaje

Sapo ka përfunduar takimi mes liderit të LSDM-së, Zoran Zaev me kreun e Levizjes BESA, Biall Kasami, informon gazeta KOHA.

Në takim siç mëson KOHA nga burime brenda takimit, dy liderët janë dakorduar për bashkëqeverisje dhe se deri në fund të javës do të bëjnë të ditur se cilat dikastere do t’i takojnë Lëvizjes BESA në Qeverinë e koalicionot LSDM, BDl, PDSH.

“Takimi ka qenë në frymën e vazhdimit të bashkëpunimit mes LSDM-së dhe Lëvizjes BESA, ndërsa në të është biseduar për ndarjen e përgjegjësive në qeverisje”, konfirmojnë takimin për KOHA nga Lëvizja BESA. Nga kjo parti thonë se përveç pjesmarrjes në ekzekutiv të BESËS është fol edhe për ndarjen e posteve në eshallonin e dytë dhe të tretë.