Momenti kur Bayerni ngrit lart trofeun e Champions për herë të 6-të në histori (Video)

Shpërndaje

Bayerni është fitues i UEFA Champions League për sezonin 2019/20.

Është mbyllur sezoni i stërzgjatur për shkak të COVID-19 edhe në Champions League. Bayern Munich është kampion për sezonin 2019/20 pasi e mundi në finale Paris Siant Germainin me rezultatin minimal, 1-0.

Golin e vetëm dhe të fitores e shënoi në pjesën e dytë Kingsley Coman, në minutën e 59’.

Bayerni kompletoi tripletën për herë të dytë në histori, pasi tashmë kishte fituar Kupën dhe Ligën.