Pamje rrëqethëse: Momenti tmerrues i shpërthimit të fuqishëm në Bejrut (Video)

Shpërndaje

Një shpërthim katastrofik ka ndodhur ditën e sotme në kryeqytetin e Libanit në Bejrut që ka tronditur të gjithë vendin.

Pamjet dramatike tregojnë momentin e shpërthimit të fuqishëm dhe më pas krijimin e një shtëllunge të madhe tymi që ka mbuluar një pjesë të mirë të qytetit.

Burimet e sigurisë raportuan për Reuters se shpërthimi ndodhi pranë magazinave të fishekzjarreve, edhe pse nuk dihet qartë se çfarë mbanin ato magazine.

Ndërkohë ushtria libaneze ka dalë menjëherë në terren.

VIDEO TJERA KLIKO KËTU