Pendarovski: Nëse askush nuk mund të formojë Qeveri, Spasovski do të jetë kryeministër teknik në 4 vitet e ardhshme!

Shpërndaje

Presidenti i Vendit, Stevo Pendarovski në pres konferencën e sotme pas takimit me kryetarin e VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, tha se nëse askush nuk mund të formojë Qeveri, dhe nëse Kuvendi nuk vetë-shpërbëhet atëherë Spasovski do të jetë kryeministër teknik në 4 vitet e ardhshme.