Thaçi publikon pamje nga Prizreni: Kryeqyteti historik i shqiptarëve

Shpërndaje

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka publikuar disa pamje fantastike të qytetit të Prizrenit.

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka publikuar videon e radhës të promovimit të bukurive vendore.

Ai këtë herë ka zgjedhur qytetin e Prizrenit, të cilin e shfaqi përmes një videoje.

“Qytet i bukur, i kulturës, tregtisë, bashkëjetesës dhe harmonisë qytetare e besimeve ndërfetare”, ka shkruar Thaçi në mbishkrimin e videos të publikuar në rrjetin social Facebook, përcjell ALBAZONE MEDIA.

Postimi i plotë i presidentit Thaçi, pa ndërhyrje:

Kryeqyteti historik i shqiptarëve 🇽🇰

Qytet i bukur, i kulturës, tregtisë, bashkëjetesës dhe harmonisë qytetare e besimeve ndërfetare.