LSDM: Protestat e VMRO DPMNE-s, me vetura luksoze

Shpërndaje

Për protestën e VMRO DPMNE-së ka reaguar LSDM-ja. Sipas tyre, protesta e sotme është një debakël për humbësin Hristijan Mickoski. “Pasi panë që qytetarët nuk mbështesin protestat e tyre hipokrite, sot ata u përpoqën të fshehin turpin e mbështetjes së dobët, me një protestë të pretenduar, edhe atë me makinat e tyre luksoze. Makinat e shtrenjta që qytetarët i panë sot janë një konfirmim tjetër i fytyrës reale, hipokrite të VMRO-DPMNE-së dhe Mickoskit të mundur ”, thuhet në reagimin e LSDM -së.