Khabib i jashtëzakonshëm, vulos emrin e tij si ‘mbret’ i botës në UFC – mposht brenda pak minutave Gaethje

Shpërndaje

Khabib ka triumfuar në mecin e jashtëzakonshëm dhe të shumëpritur kundër Gaethje.

Ai e ka mposhtur kundërshtarin me kapje trekëndëshi qysh në rundin e dytë, me Gaethje që e pati të pamundur të vazhdojë.

Kështu, Khabib mbetet i pamposhtur dhe numri 1 në botë në kategorinë e tij.

Rekordi i tij është 29-0.