Rakiq nga Beogradi kushtëzon Qeverinë e Kosovës (Video)

Shpërndaje

Parlajmërime të forta për bojkot të krejt institucioneve kosovare ku ata bëjnë pjesë përcolli zëvendëskryeministri i Kosovës Goran Rakiq nga Beogradi.

Kryetari i Listës Serbe gjatë takimit me drejtorin e ri të Zyrës për Kosovë të Qeverisë së Serbisë Petar Petkoviq dhe ish-shefin e kësaj zyreje, tani ambasador në Washington, Marko Gjuriq tha se po nuk u themelua Asociacioni i Komunave me Shumicë Serbe, atëherë ata veprojnë.

Kronikë e zgjeruar nga Besnik Tahiri.