Vendi dhe ora ku mund ta shikoni luftën Khabib – Gaethje

Shpërndaje

Thjeshtë kjo është lufta e vitit në këtë sport. Kampioni në peshë të lehtë, Khabib që numëron 28 fitore në po kaq nde*shje do të mbrojë titullin për herë të tretë.

Kundërshtari i tij do të jetë Gaethje, që ka 22 fitore dhe dy humbje, por që cilësohet si kundërshtari më i vështirë që ka pasur ndonjëherë Khabib.

Ndeshja mes Khabib dhe Gaethje fillon nga ora 23:00 sipas kohës sonë lokale.

UFC Albania do ta transmetojë falas këtë luftë.