LAJMI I FUNDIT: Vd.es legjenda e futbollit, Maradona

Shpërndaje

Pak minuta më parë mediat në Argjentinë kanë raportuar se ka vd*ekur legjenda e futbollit, Armando Maradona.

Pas një sul*mi në zemër, Maradona ka ndërruar jetë në shtëpinë e tij në Argjentinë.

Sipas gazetës argjentinase, “Clarin”, Maradona nuk ka arritur ta përballojë një sul*m në zemër, ku edhe i mori jetën atij.

Maradona është konsideruar gjithmonë si një prej futbollistëve më të mëdhenj të të gjitha kohërave.

Ai ka fituar Kampionatin Botëror me Argjentinën në vitin 1986. I paharrueshëm mbetet goli më dorë ndaj Anglisë në çerekfinale.

Po ashtu ka luajtur me Boca Juniors, Barcelonën dhe Napolin, skuadër me të cilën fitoi edhe dy tituj kampionë në Itali.