Një tërmet i ri dridh Maqedoninë

Shpërndaje

Një tërmet i lehtë u regjistrua sot në afërsi të Rostushes.

Tërmeti ka qenë 2.4 ballë të shkallës Rihter në një thellësi prej 10 km.

Epiqendra ishte 9 kilometra nga fshati Rostushë.

Dje në Maqedoni u regjistruan disa tërmete në afërsi të Gostivarit dhe Mavrovës, dy prej tyre me madhësi prej 4.9 gradë.

https://www.emsc.eu/Earthquake/earthquake.php?id=920537