Osmani kërkon reagim nga BE-ja dhe NATO pas kërcënimit të Vuçiqit për luftë

Shpërndaje

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiq ka paralajmëruar se do të ketë konfliktë si në Nagorno Karabakh, nëse dialogu me Kosovën dështon.

Pas kësaj ka reaguar u.d e presidentes Vjosa Osmani duke kërkuar nga Bashkimi Evropian dhe NATO t’i kundërpërgjigjen deklaratës së Vuçiqit.

“Pres nga Bashkimi Evropian dhe NATO t’i kundërpërgjigjen kërcënimit të Vuçiqit për luftë të përgjakshme”, ka shkruar në Twitter Osmani.