Të dhënat e fundit, Bulliqi fiton me mbi 50 për qind

Shpërndaje

Sipas të dhënave nga qendrat e numërimit, kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje, Shpejtim Bulliqi, po prin në zgjedhjet për kryetar të Podujevës dhe është drejt fitores në rundin e parë.

Siç mëson ALBAZONE nga KQZ-ja, sipas ritmit të votave të numëruara deri tash në Podujevë, Bulliqi ka fituar me mbi 50 për qind.