Tërmeti godet Maqedoninë, lëkundjet ndjehen në Shqipëri dhe Kosovë

Shpërndaje

Një tërmet me magnitudë 5.4 i shkallës s Rihterit është regjistruar në Maqedoninë e Veriut në orët e para të mëngjesit të sotëm.

Epiqendra raportohet pranë fshatit Leunovo, afër Mavrovës. Lëkundjet e tërmetit janë ndjerë edhe në Shqipëri dhe Kosovë.

Dëri më tani nuk raportohet për viktima apo dëme materiale.